Bůček posypte solí a pepřem a vmasírujte do masa. Dejte do mísy za zakryjte ji potravinářskou fólií. Nechte v chladu 24 hodin marinovat. Pak vyjměte, oprašte sůl a osušte od tekutiny, kterou maso pustilo.
Troubu předehřejte na 130 °C.
Bůček potřete česnekem, posypte uzenou paprikou, fenyklem a oreganem a vmasírujte do masa. Položte bůček do malého pekáčku, zalijte sádlem tak, aby zakrylo maso a přiklopte těsně přiléhající poklicí. Pečte zhruba 2 a půl hodiny, až bude maso měkké. Nemělo by se rozpadat, aby šlo později krájet, tak ho radši po 2 hodinách zkontrolujte.
Vyjměte z trouby, odklopte a nechte vychladnout. Pak vyjměte ze sádla, zabalte bůček do alobalu nebo potravinářské fólie, položte na tác, na maso položte prkénko a zatižte třeba několika konzervami. Dejte do chladničky. (Ochucené sádlo s vypečenou šťávou slijte do sklenice a můžete ho mazat na chleba a podávat posypané jarní cibulkou.)
Takto uchovávejte až do doby podávání - v chladničce vydrží 2 týdny. V tapas barech v Cádizu se tenhle bůček podává na pečicím papíru, nakrájený na tenké plátky, pokapaný citronem a posypaný mořskou solí. Podávejte s chlebem a s omáčkou mojo picón, kterou najdete mezi mými recepty: http://www.tradicnirecepty.cz/mojo-picon-cesnekova-omacka-z-kanarskych-ostrovu/